DotWatcher.cc

DotWatcher.cc
← All results

Iditarod Trail Invitational (350) 2022 results

Filters

Finish Location
Result
Category
  • Finish Locations:

    null: 35 rider(s)

    First woman to compete all 3 disciplines: 1 rider(s)

  • Male: 81%

    Female: 19%

  • Overall PositionRiderClassCategoryResultNationalityBikeFinish LocationFinish Time
    1Ryan AtkinsSOLOMENFINISHEDCanadaTRADITIONAL_GEARED2d 7h 57m
    1Tyson FlahartySOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED2d 7h 57m
    3Miron GolfmanSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED2d 14h 33m
    4John LackeySOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED2d 15h 42m
    5Aaron ThrasherSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED2d 18h 47m
    6Clinton HodgesSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED2d 21h 4m
    7Tim BernstonSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 1h 55m
    8Kevin BreitenbachSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 5h 36m
    9Fletcher YanceySOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 7h 23m
    10Aaron WilburSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 15h 46m
    11Jay CableSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 13h 37m
    12Jim McDonoughSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 19h 41m
    13Casey FagerquistSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 21h 2m
    14Gavin WoodySOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED3d 22h 19m
    15Harm FeringaSOLOMENFINISHEDNetherlandsTRADITIONAL_GEARED4d 0h 32m
    16James HowerySOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 2h 10m
    17Amber BetheSOLOWOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEAREDFirst woman to compete all 3 disciplines4d 11h 25m
    18Brian MarangSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 11h 37m
    19Matthew GarretsonSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 11h 39m
    20Thomas MillerSOLOMENFINISHEDCanadaTRADITIONAL_GEARED4d 12h 34m
    21Ethan HarrisonSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 18h 4m
    22Beth ShanerSOLOWOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 18h 20m
    23Janice TowerSOLOWOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 21h 15m
    24Matt TanakaSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 21h 57m
    25Art O’ConnorSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED4d 22h 45m
    26Jill HomerSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED5d 4h 52m
    27Robert OstromSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED5d 5h 15m
    28Becca MooreSOLOWOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED5d 5h 42m
    28Bobette RoweSOLOWOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED5d 5h 42m
    30Philip RoadleySOLOMENFINISHEDCanadaTRADITIONAL_GEARED6d 0h 2m
    31Jennifer HansonSOLOWOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED6d 1h 24m
    31Jason HansonSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED6d 1h 24m
    33Stuart BanksSOLOMENFINISHEDAustraliaTRADITIONAL_GEARED7d 2h 35m
    34Frank BaccelliSOLOMENFINISHEDUSATRADITIONAL_GEARED7d 22h 45m
    Ronnie CarraraSOLOMENSCRATCHEDItalyTRADITIONAL_GEARED
    Lindsay GauldSOLOWOMENSCRATCHEDCanadaTRADITIONAL_GEARED

DotWatcher needs your help

Riders: You know these races better than anyone. If you notice any potential errors in the race results, please let us know.

Race organisers: If you would like to help grow the community and contribute to the results database, please get in touch.